Marulda yeni sezona iddialı başlangıç

23/08/2023

Marul pazarındaki yeniliklerine hız kesmeden devam eden Vilmorin Mikado Türkiye, yeni çeşitlerini Eskişehir’deki paydaşlarla buluşturdu.

 

eskisehir marul

 

Marul pazarında daima yenilikçi olan Vilmorin Mikado Tohumculuk, 26 Temmuz tarihinde Eskişehir’in Sakintepe mahallesinde Koçaklar Tarım’a ait üretim alanında, iki yeni kıvırcık marul çeşidi Sinemone ve Travelone için buluşma organize etti. Bölgenin önde gelen üretici, bayi ve tüccarlarının oluşturduğu yaklaşık 25 kişilik gruba yeni çeşitlerin özellikleri anlatıldı.

Vilmorin Mikado Tohumculuk’un geniş marul ürün yelpazesine eklediği yeni yazlık kıvırcık marul çeşitleri Sinemone ve Travelone, özellikle sıcak dayanımı ve hastalık dayanımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Üstelik yazlık üretimde büyük problem olan fusarium kök hastalığına karşı dayanımı ile de üretim garantisi veriyor.

Sinemone ve Travelone çeşitleri katılımcılardan yüksek beğeni toplarken, Vilmorin Mikado Tohumculuk da yeni marul sezonundaki iddiasını pekiştirmiş oldu. Tarla gününün ardından akşam yemeğine katılan tüm misafirler yeni iki çeşide tam not verdi.

 

Kubilay KILLI

Vilmorin Mikado Tohumculuk Marul Ürün Lideri

Diğer haberler

havuç

3. Uluslararası Havuç Sempozyumu: Vilmorin-Mikado Ürün Gamı ile Onursal Yerini Aldı!

  Dünya çapında satılan havuç tohumlarının üçte birini üreterek havuçta dünya lideri olan Vilmorin-Mikado, bu yıl da İngiltere'nin York şehrinde…

Amasya’da Patlıcan İçin Buluştuk

10 Ocak 2023 tarihinde Amasya’da 60 önemli patlıcan üreticisi ve bayinin katılım gösterdiği tanıtım yemeği etkinliğimiz gerçekleştirildi. Etkinlik,…