Vilmorin Söğüt Tarım Sergisi'nde üreticiler ile buluştu.

06/10/2021

Bölgesel olarak yapılan tarım fuarlarına/sergilerine olan ilgi artmaya devam ediyor. Organizasyonlara bu sene, Burdur’un Çavdır ilçesine bağlı Söğüt kasabasında ilki gerçekleştirilen Söğüt Tarım Sergisi de eklendi. 28-30 Eylül tarihleri arasında 3 gün süresince bölgede lider tohum firmaları ve üreticileri bir araya getiren organizasyona ilgi yoğundu. 

söğüt tarim sergi

Antalya gibi kıyı kesimlerde yaptıkları seracılığı son yıllarda 1400 rakımlı beldelerine taşıyan söğütlü üreticiler, bölgede 8 bin dekarlık sera alanında yılda yaklaşık 120 bin ton örtü altı domates üretiyor. Bölgede özellikle son yıllarda domates üretiminin yoğunlaşması dolayısı ile "Domates diyarı" olarak da adlandırılan Söğüt kasabasında, bölge üreticileri, başta örtü altı domates çeşitleri olmak üzere, domates aşı anaçları, örtü altı biber ve açık saha çeşitlerini de görebilmek için stantları tek tek ziyaret edip çeşitler hakkında bilgiler aldılar.

Biz de Vilmorin ailesi olarak standımızı ziyaret eden tüm üretici, bayi ve halcilere özellikle bölgeye hitap eden çeşitlerimizden; pembe domates çeşidimiz Vp544 F1, domates anaç çeşitlerimiz olan Süperpro F1, Kalipro F1 ve Forzapro F1'in yanı sıra yeni anaçlarımız, örtü altı çarliston biberimiz Zıpkın F1, dolmalık biberimiz Rambo F1 ve açık saha patlıcan çeşidimiz A117 ile patlıcan aşı anacımız Hawk hakkında bilgiler paylaştık.

Domates'te anaç kullanımının öne çıktığı şu dönemlerde Vilmorin Anadolu Tohumculuk'un geniş domates anaç yelpazesi her tür ihtiyaca uygun çözümleri ile üreticiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Diğer haberler

Yeni Yılda Sanayi Ürünleri Toplantıları

Havuç, marul ve domates pazarının lider firmalarından Vilmorin Anadolu Tohumculuk 2020 yılına peş peşe düzenlediği sanayi domatesi etkinlikleri ile…

Vilmorin Anadolu Tohumculuk Sanayi Ürünleri Toplantısı

Vilmorin Anadolu Tohumculuk İstanbul’da gerçekleştirdiği sanayi ürünleri toplantısında sektörün önemli temsilcileriyle bir araya geldi. Vilmorin’in…