Vilmorin-Mikado

Logo VILMORIN-MIKADO

Vilmorin-Mikado, sebze sektörü için sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler

Fransız-Japon tohum üreticisi Vilmorin-Mikado, 1743 yılından bu yana profesyoneller için yüksek katma değerli sebze tohumları ıslahı, üretimi ve pazarlanması alanlarında uzmanlaşmıştır. Bitkisel gıda zincirinin sorumlu bir ortağı olan Vilmorin-Mikado, heryerde insanları daha iyi beslemeye yardımcı olmaya adanmıştır. Geniş kapsamlı, benzersiz ve orijinal ürünleri 5 kıtada 100'ü aşkın ülkede dağıtılmaktadır.

1000'i aşkın çalışanı ile Vilmorin-Mikado, 2022-2023 döneminde %15'i araştırma alanına adanan toplam 230 milyon euro cirosu ile, havuç ve hindiba üretiminde dünya lideri olan Vilmorin-Mikado, buna ek olarak marul, domates, biber, (kabocha) bal kabağı, daikon turpu ve yeşil soğan üretiminde de önemli bir oyuncudur. Kurucuları tarafından neredeyse üçyüz yıl önce başlatılan Ağaç Tohumları girişimi sayesinde Vilmorin-Mikado ormanların sürdürülebilir şekilde yenilenmesine etkili bir şekilde katkıda bulunmaktadır. 

 

 

 

Global web

 

Vilmorin-Mikado, bir Fransız tarım kooperatifine ait uluslararası tohum ve tarımsal gıda grubu olan Limagrain'in bir parçasıdır. Limagrain, bitki iyileştirme konusundaki uzun yıllara dayanan uzmanlık geçmişinden yararlanarak bugün dünyanın dördüncü büyük tohum şirketidir. www.limagrain.com - #Limagrain 

VILMORIN-MIKADO TOHUMCULUK

1986'dan bu yana Türkiye'de bereketin peşinde!

Vilmorin-Mikado Türkiye, Vilmorin-Mikado'nun bir alt kuruluşudur. 

Türkiye'de 1986 yılında kurulan Anadolu Tohumculuk firması, 2007 yılında Vilmorin'in Türkiye satış iştiraki olarak "Vilmorin Anadolu Tohum" adını aldı. 2007'den bu yana Vilmorin ve Anadolu markalarının satış ve dağıtımını sürdüren firma, 2021 Aralık ayında ise "VILMORIN MIKADO TOHUMCULUK" adını aldı.

Vilmorin-Mikado Türkiye 2008 yılında Türk tohumculuk firması Anadolu ve dünyanın en eski tohumculuk firması Fransa’da yerleşik Vilmorin-Mikado’nun bir araya gelmesiyle doğdu. Anadolu ve Vilmorin-Mikado tarafından alınan karar Türk tarımı için; profesyonellik, tecrübe ve uzmanlardan oluşan ekibi vasıtasıyla ortak bir çizgide iş yapma becerisini ortaya koydu. Firma kurulduğu günden bu yana Türkiye'de havuç, domates, biber, patlıcan, hıyar ve marul  pazarının önde gelen oyuncularından biri oldu.

Antalya’da bulunan Vilmorin-Mikado Türkiye Araştırma İstasyonu’nda uzun vadeli ıslah programları yürüterek Türk çiftçilerinin çeşit beklentilerini tam olarak karşılayan Vilmorin-Mikado Türkiye, bununla birlikte yüksek çimlenme gücü ve safiyeti, sağlıklı tohum arzı konularında çalışan Kalite Kontrol Laboratuvarı ve Fransa’da bulunan Tohum Teknolojisi Bölümü ile pazara sunduğu tohumların kalitesini sürekli olarak yükseltme azmi içerisinde çalışmalarına devam etmektedir.

Vilmorin-Mikado Türkiye sebze tohumları pazarında bugün itibariyle tüm Türkiye’de 65 kişilik uzman kadrosuyla hizmet veriyor, uzun yıllardır birlikte çalıştığı başbayileri ve diğer önemli paydaşlarıyla tek vücut halinde çalışmalarını sürdürüyor.

Bugün Vilmorin-Mikado Türkiye olarak, tohum sektöründe en iyi genetik araştırmayı yapmaya ve müşterilerimize hizmet etmeye her zamankinden daha fazla odaklıyız. Temel doğal kaynakları ve stratejik jeopolitik konumu sayesinde Türkiye’nin çok güçlü tarımsal bir ekonomiye sahip olduğunu düşünüyor ve bu gücünü önümüzdeki yıllarda da koruyacağına inanıyoruz. Vilmorin-Mikado Türkiye olarak tarım sektörünün başarılı bir şekilde gelişmesini sağlamak için bizler de büyüme hedeflerimiz doğrultusunda her zaman müşterilerimizi desteklemeye devam edeceğiz.