3. Uluslararası Havuç Sempozyumu: Vilmorin-Mikado Ürün Gamı ile Onursal Yerini Aldı!

18/12/2023
sempozyum havuç

 

Dünya çapında satılan havuç tohumlarının üçte birini üreterek havuçta dünya lideri olan Vilmorin-Mikado, bu yıl da İngiltere'nin York şehrinde düzenlenen 3. Havuç ve Diğer Apiaceae Sempozyumu'na sponsor olmaktan mutluluk duydu.

2 - 5 Ekim tarihleri arasında tutkulu uzmanlarımız, 18 farklı ülkeden etkinliğe gelen müşterilerimizi ağırladı. Buluşma ekiplerimizin becerilerimizi, uzmanlığımızı ve Vilmorin-Mikado'nun dünyaya yayılan Havuç Ürün Gamı’nı tanıtması için mükemmel bir fırsat oldu.

konuşmacılar

 

Etkinlikte en son keşifler hakkında bilgiler verilen bilimsel oturumlar serisine Vilmorin-Mikado üç havuş uzmanı ile katıldı. 

Ana konular, yeni çeşitlerin seçiminde yapay zekanın sağladığı güvenilir niceliksel verileri kullanarak iklim değişikliğine uyum sağlamak yönündeydi.

Konuşmacılar: 

  • Juliette CHEVALIER, Upstream Selection Expert, Vilmorin-Mikado 
  • Stéphanie ARNOUX, Carrot Geneticist, Vilmorin-Mikado
  • Cindy TORRES, Artificial Vision Project Manager, Vilmorin-Mikado

 

Her pazar için kapsamlı, dinamik bir çözüm yelpazesi

Ekiplerimiz, Chantenay, Nantaise ve Berlicum dahil olmak üzere 50'den fazla çeşit ve 6 havuç türünden oluşan kapsamlı, dinamik Havuç ürün gamımızda mevcut olan geniş çeşitliliği tanıtmak adına İngiliz Havuç Yetiştiricileri Birliği Gösteri Gününe katıldı.

Sunulan 26 Vilmorin-Mikado havuç çeşidinin tamamı hastalıklara karşı dayanıklılığı, verim kalitesi, renk çeşitliliği, kökleri ve form tutarlılığı ile öne çıktı.

Sergilenen en son yeniliklerimizden biri olan TERAPUR çeşidi büyük bir başarı elde etti. Agroekolojik prensipleri takip eden bitki bazlı bir çözüm olan bu 'tuzak mahsulün', Avrupa pazarına havuç nematodu Heterodera carotae'yi kontrol etmek için etkili bir yol sunması amaçlanıyor.
 

 

Üreticilerimizin ve uzmanlarımızın neler söylediğini görmek için videoya göz atın:

Video

Diğer haberler

marul

Marulda yeni sezona iddialı başlangıç

Marul pazarındaki yeniliklerine hız kesmeden devam eden Vilmorin Mikado Türkiye, yeni çeşitlerini Eskişehir’deki paydaşlarla buluşturdu.     Marul…

Amasya’da Patlıcan İçin Buluştuk

10 Ocak 2023 tarihinde Amasya’da 60 önemli patlıcan üreticisi ve bayinin katılım gösterdiği tanıtım yemeği etkinliğimiz gerçekleştirildi. Etkinlik,…