Dominique Amilien, Vilmorin-Mikado'nun yeni Genel Müdürü

14/07/2020

Son iki yıldır Vilmorin-Mikado genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Dominique AMILIEN, Rodolphe MILLET’in ardından Fransız-Japon tohum üreticisinin genel yönetimini devraldı. Dominique AMILIEN şirketin yeni kimliğini güçlendirmek amacıyla 11 Mayıs 2020’de yeni görevlerine başladı.

 

Vilmorin-Mikado’nun yeni kimliğini güçlendirmek

Vilmorin (Fransız tohum üreticisi) ve Mikado Kyowa Seed’in (Japon tohum üreticisi) operasyonel birleşmesinden dört yıl sonra, Vilmorin-Mikado yeni oluşumun kendini gösterdiği bir aşamaya geçiyor. Birleşme projesinin başlangıcından bu yana projede yer alan Dominique AMILIEN şirketin yeni yönetim şekli olan, çalışanları ve kolektif zekayı merkeze koyarak gerçek bir kıtalar arası ve çok kültürlü iş birliğine izin veren, temsil heyeti tabanlı tasarlanmış sistemin uygulanmasına bugüne kadar büyük katkıda bulunmuştur.

Bundan sonra ise, Dominique AMILIEN Asya’daki Vilmorin-Mikado’nun müdür yardımcısı Takako Sakai ile birlikte güçlü ve aktif bir Fransız-Japon şirketi kültürü geliştirerek Vilmorin-Mikado’nun bu yeni kimliğini güçlendirerek hayata geçirmeyi hedefliyor.

 

Uluslararası tarım sektöründe 30 yılı aşkın deneyim

Dominique AMILIEN 1987 yılında Limagrain’e katılarak Fransa ve İtalya’da ticari, idari ve ardından yönetim pozisyonlarında görev aldı. Vilmorin Jardin’in Uluslararası Ticaret ve Pazarlama departmanını yönettikten sonra, 2011 yılında Global Satış Müdürü olarak Vilmorin-Mikado ekiplerine katıldı ve 2018 yılında genel müdür yardımcısı görevine getirildi.

 

Dominique AMILIEN şunların altını çiziyor: “Koronavirüsün neden olduğu daha önce görülmemiş bu durum yarının gıda tedarikinin güvence altına alınmasına etkin şekilde katkıda bulunan tüm tarım sektörünün yürüttüğü çalışmaların önemini ortaya koyuyor. Bu, çalışmalarımızı her gün anlamlı kılan önemli bir ortak görevdir. Bilhassa faaliyetlerimizi sürdürmek ve müşterilerimize bu zor zamanlarda hizmet etmek için elinden geleni yapan tüm Vilmorin-Mikado ekipleriyle gurur duyuyorum”. 

Diğer haberler

Vilmorin-Mikado, IHC 2022’i desteklemekten gurur duyuyor

Vilmorin-Mikado, 14-20 Ağustos 2022 tarihleri ​​arasında Fransa'nın Angers kentindeki Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan 31. Uluslararası Bağ…
 

Her gün hedefimiz "İnsanların her yerde daha iyi beslenmesi"

  Yaklaşık 300 yıldır Vilmorin-Mikado, dünya çapında profesyoneller için sebze tohumları geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır.
Gıda…