Araştırma - Geliştirme

Dünya çapında bir ağ

Üreticilerin ihtiyaçlarına yakın olmak için!

VILMORIN-MIKADO, tüm dünyada yüksek performans gösteren sebzeler seçiyor, üretiyor ve pazarlıyor. Dünyada 50'nin üzerinde lokasyonda ekiplerimiz üreticilerden tüketicilere kadar tüm zincirin beklentilerine cevap vermek için seçim ve deney yapıyor. Özellikle yeni ve yüksek dirençli ürünlere odaklanarak, ciromuzun %16'ini 3 araştırma merkezimiz ve 45 Ar-Ge deneme merkezimizde yürütülen araştırmalara tahsis ediyoruz.

VILMORIN-MIKADO_Arastirmalari.png

Geniş bir tür yelpazesi

VILMORIN-MIKADO sebze sektöründeki tüm profesyonellere geniş, benzersiz ve yüksek kaliteli ürün çeşitliliği sunuyor.

Sektörün tüm profesyonelleri için birçok çeşitten oluşan geniş bir ürün gamı seçiyoruz. Her yıl ekiplerimiz pazara havuç, marul, domates, biber, taze soğan, kabocha kabağı ve daikon turpu gibi ana türlerde 75'in üzerinde yeni çeşit sunuyor. Pazar ihtiyaçlarının sürekli olarak analiz edilmesi ve araştırma programlarının metodik tanımı, üreticilerin gelecekteki sıkıntılarıyla başa çıkmamıza olanak veriyor. Bütün araştırma programlarımız kalite kontrol süreçlerimizle yakından izleniyor.

Türkiye'de araştırma

Vilmorin-Mikado Türkiye Araştırma İstasyonu 2004 yılının Temmuz ayında faaliyetlerine başladı. Bugün 32 bin m² üzerinde ıslah çalışmaları yürütülen istasyonumuzda fidelik ve hibritleme tünelimiz bulunuyor. İstasyon içerisinde yer alan sosyal tesis binası, çalışanlarının daha konforlu yaşamalarına ve araştırma çalışmalarına imkan sağlıyor. Kuruluşundan bugüne domates ıslah ve geliştirme faaliyetlerimizin devam ettiği istasyonumuzda domates ıslah ekibi, yuvarlak domates ile ilgili çalışmalar yürütüyor. Güzlük, baharlık ve tek ekim ile açık tarla dönemine yönelik araştırma faaliyetlerimiz kesintisiz devam ediyor.